niedziela, 20 grudnia 2009

W związku ze świętami zabrałam się za ozdoby. Tym razem jednak inną techniką niż rok temu, tzn. nie szydełkiem :) Tegoroczne ozdoby to bombki "karczochy". Zauroczyły mnie bardzo i musiałam je zrobić.

bombka

Sposób wykonania ściągnęłam z internetu, m.in. z tej strony

http://artischocken.altervista.org/english/index.htm

Mam jeszcze kilka kulek styropianowych w moim cudnym kartonie (zdaje się po filiżankach :)), trochę fioletowych, kremowych, złotych i innych wstążek, jakiś tysiąc szpilek, więc od jutra  na pełnych obrotach skończę zaplanowane bombeczki.

Polecam tę technikę tym, którzy jeszcze nie próbowali. Może jest to trochę pracochłonne, ale warto się kilka razy ukłuć szpilką.

A to kolejna z kolekcji, widziana z dwóch stron:

bombka

i widziana z drugiej strony

bombka

 

Ach...no i dzięki tej właśnie bombce, odnalazłam piękno w hafcie..narazie krzyżykowym, ale bardzo podoba mi się Hardanger i zbieram do niego siły i czas, bo tego brakuje mi najbardziej.

Cóż...łapię szydełko i dziergam kolejną broszkę...tym czasem pozdrawiam

 

 

17:13, magdor2009 , Święta
Link Komentarze (1) »

Cztery lata minęły od dnia, kiedy wzięłam w ręce pierwsze zakupione przeze mnie szydełko (tulip, 2...chyba) i dwa motki włóczki. Zdaje się, że to był Kotek, ale nie jestem pewna. Tak, czy siak, wtedy zaczęła się ta wielka miłość do dziergania. Rozmiar szydełka nie był absolutnie adekwatny do grubości włoczki, ale wtedy żyjąc w nieświadomości udziergałam pierwszą sukienusię dla mojej córki, która w owym czasie wywijała w oczekiwaniu przyjścia na świat :) Do tego dwa guziczki, kawałek wstążki i proszę...gotowa.

Pierwsza

 

Mam ją do dziś i cały czas czeka na nową właścicielkę...ale o tym kiedy indziej.

 

Jak już wspomniałam, taki był początek i do dziś trwa moja przyjaźń z szydełkiem i innymi technikami tworzenia własnoręcznych dzieł.

Każda wolna chwila, a nawet ta mniej wolna wypełniona jest nitkami. To jedyna forma relaksu, która wyłącza mnie niemal w 100%.

a na koniec...mam na imię Magda a to mój świat opleciony nitkami.

Zapraszam

 

14:27, magdor2009 , szydełko
Link Komentarze (3) »
1 ... 6 , 7 , 8 , 9